RN731JTTD8662D25
Mfr.Part #
RN731JTTD8662D25
Description
RES 86.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistance :
86.6kOhm
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W