RN731JTTD8662C25
Mfr.Part #
RN731JTTD8662C25
Description
RES 86.6K OHM 0.25% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
75V
0603 (1608 Metric)
Mounting Feature :
RN73
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
86.6kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD8662C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8662C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 86.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C