RN731JTTD8661F10
Mfr.Part #
RN731JTTD8661F10
Description
RES 8.66K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
8.66kOhm
Working Voltage :
75V
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±1%
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD8661F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8661F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.66kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C