RN731JTTD8660F10
Mfr.Part #
RN731JTTD8660F10
Description
RES 866 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
866Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD8660F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8660F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 866Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C