RN731JTTD85R6F100
Mfr.Part #
RN731JTTD85R6F100
Description
RES 85.6 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
RN73
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
85.6Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD85R6F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD85R6F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 85.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C