RN731JTTD8561D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8561D100
Description
RES 8.56K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
2
Voltage - Rated :
50V
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
8.56kOhm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD8561D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8561D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.56kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C