RN731JTTD8560B25
Mfr.Part #
RN731JTTD8560B25
Description
RES 856 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Resistance :
856Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%