RN731JTTD8560B10
Mfr.Part #
RN731JTTD8560B10
Description
RES 856 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
856Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W