RN731JTTD8450D50
Mfr.Part #
RN731JTTD8450D50
Description
RES 845 OHM 0.5% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
845Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C