RN731JTTD8450D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8450D100
Description
RES 845 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
RN73
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Resistance :
845Ohm
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD8450D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8450D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 845Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C