RN731JTTD8351F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8351F25
Description
RES 8.35K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
yes
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
8.35kOhm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Series :
RN73
Height :
450μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD8351F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8351F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.35kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C