RN731JTTD8351D50
Mfr.Part #
RN731JTTD8351D50
Description
RES 8.35K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
8.35kOhm
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD8351D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8351D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 8.35kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C