RN731JTTD8350F25
Mfr.Part #
RN731JTTD8350F25
Description
RES 835 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Resistance :
835Ohm
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD8350F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8350F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 835Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C