RN731JTTD82R0F100
Mfr.Part #
RN731JTTD82R0F100
Description
RES 82 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
82Ohm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD82R0F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD82R0F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 82Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C