RN731JTTD8250F50
Mfr.Part #
RN731JTTD8250F50
Description
RES 825 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
825Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Thin Film
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD8250F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8250F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 825Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C