RN731JTTD8250F100
Mfr.Part #
RN731JTTD8250F100
Description
RES 825 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
825Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD8250F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8250F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 825Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C