RN731JTTD8200D100
Mfr.Part #
RN731JTTD8200D100
Description
RES 820 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Resistance :
820ohm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD8200D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD8200D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 820Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C