RN731JTTD78R7C50
Mfr.Part #
RN731JTTD78R7C50
Description
RES 78.7 OHM 0.25% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
78.7Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD78R7C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD78R7C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 78.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C