RN731JTTD7872B25
Mfr.Part #
RN731JTTD7872B25
Description
RES 78.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
190
In Stock :
190
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
1608
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
78.7kOhm
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD7872B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7872B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 78.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C