RN731JTTD7871D10
Mfr.Part #
RN731JTTD7871D10
Description
RES 7.87K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Resistance :
7.87kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD7871D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD7871D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 7.87kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C