RN731JTTD77R7F50
Mfr.Part #
RN731JTTD77R7F50
Description
RES 77.7 OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
77.7Ohm
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
2
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD77R7F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD77R7F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 77.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C