RN731JTTD6802D50
Mfr.Part #
RN731JTTD6802D50
Description
RES 68K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
68kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.5%