RN731JTTD6732F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6732F100
Description
RES 67.3K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
67.3kOhm
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Weight :
2.012816mg
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD6732F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6732F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 67.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C