RN731JTTD6650F10
Mfr.Part #
RN731JTTD6650F10
Description
RES 665 OHM 1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
665Ohm
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD6650F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6650F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 665Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C