RN731JTTD64R2F25
Mfr.Part #
RN731JTTD64R2F25
Description
RES 64.2 OHM 1% 1/16W 0603
Thin Film
Case Code (Metric) :
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
64.2Ohm
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD64R2F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD64R2F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C