RN731JTTD64R2C25
Mfr.Part #
RN731JTTD64R2C25
Description
RES 64.2 OHM 0.25% 1/16W 0603
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
64.2Ohm
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD64R2C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD64R2C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C