RN731JTTD6492B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6492B50
Description
RES 64.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
64.9kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD6492B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6492B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C