RN731JTTD6490F10
Mfr.Part #
RN731JTTD6490F10
Description
RES 649 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
649Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V