RN731JTTD6490B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6490B50
Description
RES 649 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
649Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W