RN731JTTD6422D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6422D100
Description
RES 64.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
64.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD6422D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6422D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C