RN731JTTD6421B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6421B50
Description
RES 6.42K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
6.42kOhm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Datasheets
RN731JTTD6421B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6421B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C