RN731JTTD62R6F100
Mfr.Part #
RN731JTTD62R6F100
Description
RES 62.6 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RN73
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
62.6Ohm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD62R6F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD62R6F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 62.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C