RN731JTTD6262B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6262B25
Description
RES 62.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
62.6kOhm
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD6262B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6262B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 62.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C