RN731JTTD6261B05
Mfr.Part #
RN731JTTD6261B05
Description
RES 6.26K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Resistance :
6.26kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD6261B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6261B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.26kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C