RN731JTTD6260C10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD6260C10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 626 OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
626Ohm
Surface Mount :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.25%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm