RN731JTTD6192D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6192D100
Description
RES 61.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Resistance :
61.9kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD6192D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6192D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 61.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C