RN731JTTD6120C25
Mfr.Part #
RN731JTTD6120C25
Description
RES 612 OHM 0.25% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
612Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W