RN731JTTD6040B10
Mfr.Part #
RN731JTTD6040B10
Description
RES 604 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
604Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm