RN731JTTD5972B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5972B50
Description
RES 59.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
Resistance :
59.7kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD5972B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5972B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 59.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C