RN731JTTD5971B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5971B25
Description
RES 5.97K OHM 0.1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Resistance :
5.97kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD5971B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5971B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.97kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C