RN731JTTD5831C50
Mfr.Part #
RN731JTTD5831C50
Description
RES 5.83K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
5.83kOhm
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C