RN731JTTD5760B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5760B25
Description
RES 576 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Ultra Precision
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height :
450μm
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Resistance :
576Ohm
e3
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD5760B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5760B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 576Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C