RN731JTTD5692B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5692B25
Description
RES 56.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
2
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
56.9kOhm
Datasheets
RN731JTTD5692B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5692B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 56.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C