RN731JTTD5600D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5600D25
Description
RES 560 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
EAR99
Case Code (Metric) :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
560Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD5600D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5600D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 560Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C