RN731JTTD55R6D25
Mfr.Part #
RN731JTTD55R6D25
Description
RES 55.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
Resistance :
55.6Ohm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD55R6D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD55R6D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 55.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C