RN731JTTD5492F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5492F100
Description
RES 54.9K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
54.9kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
e3
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD5492F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5492F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 54.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C