RN731JTTD53R0F100
Mfr.Part #
RN731JTTD53R0F100
Description
RES 53 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
53Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD53R0F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD53R0F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 53Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C