RN731JTTD5232F50
Mfr.Part #
RN731JTTD5232F50
Description
RES 52.3K OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Resistance :
52.3kOhm
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW