RN731JTTD5232F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5232F25
Description
RES 52.3K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
52.3kOhm
Datasheets
RN731JTTD5232F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5232F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 52.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C