RN731JTTD5231D50
Mfr.Part #
RN731JTTD5231D50
Description
RES 5.23K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
5.23kOhm
Tolerance :
±0.5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Feature :
RN73
Datasheets
RN731JTTD5231D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5231D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.23kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C